KLM nám zase chystá nějakou divočinu  .

KLM

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ahoj chtěl bych se zeptat, jak je to u KLM s vracením peněz za letenku. 27.2. jsme měli letět na Zanzibar přes Amsterdam. Let nám byl zrušen, takže jsem letenku přebookoval na 25.2., jenže co teď v tom Nizozemsku vyvádějí je děs (PCR i antigenní test na cestě tam i zpět a PCR při příletu do Prahy), Uvažuju o zrušení, ale nevím, zda to jde, když jsem přebookování odsouhlasil. Samozřejmě bych rád dostal 100 % ceny. Díky za radu.

0 Citovat

jde, viz dřívější příspěvky. První si zažádáš o voucher a ten pak odmítneš s tím že jej neproletíš. Zní to nepravděpodobně,ale funguje to OK. Vše lze online přes MMB

0 Citovat

Aktualizace. Od vceejska uz jsou antigen testy v San Jose k dispozici

0 Citovat

Letím zítra Krakow - Amsterodam - Atlanta - Little Rock. Vše s KLM, budu muset odbavit zavazadla kromě Krakowa i v Amsterodamu a Atlantě? Nebo si je vyzvednu až v Little Rock? A budou všechny lety na jednom boarding passu, který dostanu v Krakowě nebo budu muset jít v Amsterodamu pro druhý? Děkuji za pomoc.

0 Citovat

Nejedeteli do USA za prácií neodletite vůbec. Odletite li zavazadla budete muset znovu odbavit v Atlantě 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Nejedeteli do USA za prácií neodletite vůbec. Odletite li zavazadla budete muset znovu odbavit v Atlantě 



Letím do školy, děkuju moc za odpověď :)

0 Citovat

Jsou ještě potřeba PCR testy při přestupu v Amsterdamu? Routing je CPT - AMS - BER. Dospělí jsme očkování + dítě 10 let. Díky 

0 Citovat

Má zkušenost byla taková, že ne, jen se muselo na check-in, kde zkontrolovali požadavky cílové destinace (u nás to bylo očkování/test a formulář).

0 Citovat

Tak mi k mému překvapení zákaznická linka KLM odmítla udělat triviální změnu itineráře...

Nejprve mi sami zrušili poslední let v itineráři, AMS-VIE, a rovnou ho změnili na stejnou trasu, stejný den, ale jinou linku letící z AMS o 4 hodiny později. Tak jsem si našel, že mezitím (o 2 hod dříve než nový let) letí i linka AMS-PRG, dokonce za stejnou cenu jako ta nová AMS-VIE. Tak jsem tedy kontaktoval zák. centrum a požádal o změnu na AMS-PRG. Tak nejprve tvrdil, že je tam rozdíl v ceně, který budu muset doplatit (!). V tu chvíli byl let do VIE opravdu už 2x tak drahý než do Prahy... takže jsem vlastně chtěl změnu na levnější. Nicméně souhlasil jsem se změnou, načež na to mi řekl, že to bude muset projednat s ticketing office a že mi dá vědět do 24 hod. Což se stalo a dnes mi oznámil, že ta změna není možná, protože můj let musí začínat i končit ve stejné zemi (!), tedy v Rakousku... "Unfortunately this change won't be possible, as you will have to start and finish your trip in the same country. "

0 Citovat

Tomu se vůbec nedivím. KLM mám otřesné služby a přístup k zákazníkovi. Aspoň z mé zkušenosti zcela jistě.

0 Citovat

To nevím co tam kluci děláte, ale mně jako jediní KLM CZ vždy vyhoví. Trik je v tom vše změnit hned při hovoru a stát si za svým. Teď například do karet hrajou vstupní podmínky do Rakouska a karanténa.  Jakmile to jde na ticketing tak máte rovnou smůlu :D

2 Citovat

Ahoj,

asi to tu již bylo řečeno - ale je teď teda potřeba PCR kvůli transitu v Amsteru? Už jsem hodinu na jejich stránkách a je to tam strašně složitý. Koukám na Karibik, kam většinou lítá jen KLM + jsem očkovaný, takže do ČR nepotřebuji nic - jediný problém je teda ten transit v Amstru. Netuším, jestli se při přestupu chodí na jiný terminál nebo kde by po mě ten test mohli chtít. Jde mi samozřejmě hlavně o PCR na cestu zpět, v ČR si ho klidně na cestu tam udělám.

Díky za rady, ideálně od někoho kdo nedávno letěl.

0 Citovat

Česká infolinka KLM mi takovou změnu povolila a vyřídila během půl hodiny.

mirjur napsal(a):

Tak mi k mému překvapení zákaznická linka KLM odmítla udělat triviální změnu itineráře...

Nejprve mi sami zrušili poslední let v itineráři, AMS-VIE, a rovnou ho změnili na stejnou trasu, stejný den, ale jinou linku letící z AMS o 4 hodiny později. Tak jsem si našel, že mezitím (o 2 hod dříve než nový let) letí i linka AMS-PRG, dokonce za stejnou cenu jako ta nová AMS-VIE. Tak jsem tedy kontaktoval zák. centrum a požádal o změnu na AMS-PRG. Tak nejprve tvrdil, že je tam rozdíl v ceně, který budu muset doplatit (!). V tu chvíli byl let do VIE opravdu už 2x tak drahý než do Prahy... takže jsem vlastně chtěl změnu na levnější. Nicméně souhlasil jsem se změnou, načež na to mi řekl, že to bude muset projednat s ticketing office a že mi dá vědět do 24 hod. Což se stalo a dnes mi oznámil, že ta změna není možná, protože můj let musí začínat i končit ve stejné zemi (!), tedy v Rakousku... "Unfortunately this change won't be possible, as you will have to start and finish your trip in the same country. "

1 Citovat

Áčko : pro transit v AMS test netřeba.

1 Citovat

Sykous napsal(a):

Česká infolinka KLM mi takovou změnu povolila a vyřídila během půl hodiny.

Díky za tip! Zkusím.

0 Citovat

Sykous napsal(a):

Česká infolinka KLM mi takovou změnu povolila a vyřídila během půl hodiny.

Informace ze začátku září: v rámci jedné země lze udělat okamžitě a bez rozdílu v ceně, změna země podléhá schválení nějakým jejich papalášem a vyžadují fare difference.

0 Citovat

Pokud by se fare difference bralo jen podle konkrétního legu, tak by mi museli peníze vracet... pokud z kompletního itineráře, tak nevím. Druhá věc je, že se na KLM CZ stejně nějak nedá dovolat... hrajou a hrajou.

0 Citovat

nikdy v životě jsem neviděl fare difference za konkrétní let. Vždy se tarifuje podle celýho směrování. Tak to prostě je :)

0 Citovat

Honza _2 napsal(a):

[citace="Sykous "]

Česká infolinka KLM mi takovou změnu povolila a vyřídila během půl hodiny.

Informace ze začátku září: v rámci jedné země lze udělat okamžitě a bez rozdílu v ceně, změna země podléhá schválení nějakým jejich papalášem a vyžadují fare difference.

[/citace]

nic po mě nechtěli. Let byl zrušen z jejich strany. Paní na infolince mi řekla, že je to v rámci 300 km zdarma. 

2 Citovat

Budu kupovat letenku Praha - Amsterdam - Calgary s odletem tenhle měsíc a návratem v prosinci. Přesné datum návratu ale teď ještě neznám. Nevíte, zda lze využít současnou nabídku flexibility a datum návratu změnit někdy v průběhu roku? Lze vůbec změny dělat, když už byla cesta zahájena - jeden směr je proletěný? 

Na info linku se mi nedaří dovolat, jen hrají a hrají :-) 

0 Citovat

berda napsal(a): Nevíte, zda lze využít současnou nabídku flexibility a datum návratu změnit někdy v průběhu roku?

půjde, ale s fare difference. Být tebou, tak koupím letenku s návratem do června, aby byla letenka plně refundovatelná. A buď přehodíš zbytek cesty na prosinec, nebo můžeš druhou část zrušit a vyrefundovat. A zpět si koupit novou jednosměrku.

0 Citovat

Jednosmerna bude stejně drahá jako round-trip

0 Citovat

Tak teď jsem se na několikátý pokus dovolal na českou infolinku a slečna mi bez problémů změnila Zanzibar-Dar-es-Salam-AMS-VIE na Zanzibar-Paříž-Praha... Spokojenost.

1 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak teď jsem se na několikátý pokus dovolal na českou infolinku a slečna mi bez problémů změnila Zanzibar-Dar-es-Salam-AMS-VIE na Zanzibar-Paříž-Praha... Spokojenost.


měl jsi schedule change?

0 Citovat

ano, KLM mi zrušil leg AMS-VIE a nahradil jiným AMS-VIE s odletem o 4 hodiny později

jen je mi divné, že let DAR-AMS měl trvat 7,5 hod, a nový let ZNZ-CDG 9,5 hod... že by Air France mělo pomalejší letadla než KLM? :-)

0